Browse By

Ubezpieczenie domku letniskowego?

To nie jest takie proste z pozoru. Spora część naszego narodu posiada domki letniskowe na swoich działkach. Gdy wakacje się kończą opuszczają je najczęściej na cały rok. Warto w tym czasie wykupić ubezpieczenia. Broker doradzi w co warto zabrać pod uwagę by nasz dom był bezpieczny przez cały okres ogórkowy.

domek-letniskowy

Jednak ubezpieczenie takiej nieruchomości nie jest takie proste.

Przede wszystkim ściany, podłogi, stropy lub dachy muszą być tak zamocowane i osadzone tak, że nie jest możliwe ich zdemontowanie, bez równoczesnego uszkodzenia lub zniszczenia tych elementów.

Ponadto wszelkie otwory w ścianach, stropach, podłogach lub dachach muszą być zamknięte w taki sposób, że nie jest możliwy dostęp do wnętrza osób trzecich bez użycia siły lub narzędzi.

Okna, drzwi balkonowe lub tarasowe muszą być tak umocowane, osadzone i zamknięte, że ich wyłamanie lub wyważenie nie jest możliwe bez pozostawienia śladów stanowiących dowód użycia siły lub narzędzi.

Drzwi do domku musza być zamknięte na co najmniej jeden zamek. A zamek do bramy, drzwi pomieszczeń gospodarczych muszą być zamknięte na co najmniej jeden zamek lub kłódkę.

Jeśli domek był bez projektu, to ubezpieczalnia nie odpowiada za błędy w skutek złej konstrukcji. Ubezpieczenia nie będzie.

Jak widać jest bardzo dużo szczegółów, które należy spełnić by można było ubezpieczyć domek letniskowy. Ja biorę się do roboty.