Browse By

Hotele W Stolicy

Dyskutuj?c dochodzimy do mostu D?bnickiego. W 2006 bilet lotniczy Kaliningrad – Moskwa – Kaliningrad kosztował 153 $. W VI 2004 bilet na samolot Aerofłotu kupiony w Polsce: Warszawa – Moskwa – Ułan Bator i z powrotem kosztował około 650 $, natomiast bilet Warszawa- Moskwa – Ułan Bator oraz powrót na trasie Pekin – Moskwa – Warszawa kosztował 600 $. Bilety można kupić w Polsce zarówno w ich biurze jak i za pośrednictwem wielu zwykłych biur podróży. W 2001 bilet w jedną stronę kosztował na trasie Warszawa – Ułan Bator ponad 300 $, a na trasie Moskwa – Irkuck 180 $ (studencki 130 $) Irkuck – Ułan Bator – 80 $. Drożej niż kolej, ale znacznie szybciej (niecała doba) i ma się wszystkie bilety i miejscówki załatwione już w Warszawie. Większe łóżka, całkiem nowy wystrój oraz niesamowity widok na Warszawę lub port lotniczy, umożliwiają Gościom Hotelu relaks i wypoczynek. Hotel Gromada nie jest jedynie miejscem oferującym tanie noclegi w Warszawie, jest to również idealne miejsce dla biznesu. Uwierz, że podróże są tanie.

Chcąc spędzić czas w miejscu, gdzie słońce zawsze dopisuje turystom warto zastanowić się nad takimi miejscami, jak Gran Canaria, Sycylia, Cypr, Malta, Madera czy Majorka. Do wielu niemieckich miast z Polski loty oferują zarówno tanie jak i tradycyjne linie lotnicze. Najczęściej wybieranymi regionami w Polsce są tereny nadmorskie, góry i Mazury.

Ja już kilka lat temu przekonałem się, że wakacje w Polsce są droższe niż te za granicą – ile tylko umie się te wakacje planować z pewnym wyprzedzeniem. Oczywiscie, ze do tego trzeba doliczyc troche innych oplat ale i tak summa summarum wychodza bardzo tanie bilety.

Wszystko jest kilkukrotnie wzmacniane (czy masz na przykład piąta nogę przy łóżku?), wykonywane tak, żeby ewentualne naprawy były maksymalnie tanie i nie wymagały wiele czasu, a przede wszystkim można było wszystko naprawić na miejscu, bez transportu do punktów serwisowych. Agroturystyki często umożliwiają nam dostęp, najczęściej bezpłatny, do rowerów czy nart – sprzętów, które w górach okazują się niezbędne, a ich wypożyczenie nie jest zbyt tanie. To wspaniały sposóbintymnego i niekrępującego oraz bliskiego naturze wypoczynku nad morzem.

Podróże nad Bałtyk albo polskie góry są niezaprzeczalnie świetną atrakcją, ale odkrywanie smaków Portugalii, ekscytująca Tajlandia, tango w Buenos Aires, albo trening w obozie Navy Seals w USA prezentują się wiele lepiej. Pobyt w SPA nad morzem to szereg zabiegów „odnowy biologicznej” Pływanie w morzu to masaż całego ciała, rozciąga i trenuje wszystkie mięśnie, pobudza krążenie i przyspiesza przemianę materii, ułatwiając oczyszczanie organizmu z toksyn. W końcu zapytałem moją nauczycielkę hiszpańskiego jakieś tanie restauracje – w ten sposób odkryłem „podziemie”, czyli miejsca, w których talerz lokalnego jedzenia kosztuje $2 a nie $7 – $ten… Gdybym zapytał kilka tygodni wcześniej – zaoszczędziłbym kilkaset dolarów. Tanie latanie proponują na Minorkę linie lotnicze LOT.

Jest to jedyne w swoim rodzaju molo nad polskim morzem ponieważ na jego końcu mieści się przystań dla statków pasażerskich, z której to oferowane są rejsy statkiem. W obszarze rezerwatu Z. Czubińskiego, w pobliżu Wisełki, mieści się atrakcyjne głazowisko Głazy Piastowskie, a w samej Wisełce funkcjonuje największe w Polsce pole golfowe, na którym urządzane są Mistrzostwa Polski. Korzystając z portali pośredniczących możemy łatwo zarezerwować hotel w całej Polsce. Piaszczysta plaża Gdańsk oddalona jest tylko ten minut jazdy samochodem.

W Krakowie otwarto pierwszy Hotel Park Inn w Polsce należący, podobnie jak marka Radisson Blu, do grupy Rezidor.Krakowski Park Inn oferuje 152 pokoje standardzie four-gwiazdkowym. Spędzany zazwyczaj aktywnie, bo tylko taki aktywny wypoczynek pozwala w krótkim czasie na regenerację sił, majowy weekend dobrze jest spędzić właśnie zwiedzając jakieś miasto lub wędrując po górach.